7 inspiracji do zastosowania LED-ów w domu

led inspiracje

Na ile chciałbyś zmienić wygląd swojego mieszkania, tak, aby choć trochę przypominało luksusowy apartament? Czy nadal musisz borykać się z niewystarczającym lub źle rozplanowanym oświetleniem pomieszczeń w twoim domu? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś „tak” – nie martw się. Na szczęście postęp technologiczny pozwala na dobre odejść od nudnego wystroju i niefunkcjonalnych rozwiązań. Pomoże ci w tym oświetlenie LED, które ma tak różnorodne zastosowania, że spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przedstawiamy 7 zastosowań LED-ów w domu, które zainspirują cię do wniesienia drobnych, albo i nawet dużych zmian w twoim domu.

Elegancki i przytulny salon

Salon to reprezentacyjne pomieszczenie każdego mieszkania i na pewno każdy gospodarz chciałby, żeby na jego widok goście szerzej otwierali oczy i reagowali słowem „WOW”. LED-y pomogą ci osiągnąć taki efekt na kilka sposobów. Zerknij na poniższe zdjęcie.

Źródło: http://alexieileen.com/wp-content/uploads/631/salon-luces-led-integradas.jpg
Źródło: http://alexieileen.com/wp-content/uploads/631/salon-luces-led-integradas.jpg

Widać na nim kilka zastosowań oświetlenia LED, jednak najciekawszymi są taśmy LED-owe w suficie podwieszanym połączone z oprawami wpuszczonymi w sufit. Zauważ, jaki efekt dają oprawy rzucające poświatę na meble wypoczynkowe – nadają pomieszczeniu przytulnej elegancji i jednocześnie nie dominują przestrzeni. Tak samo możesz wykorzystać LED-y w swoim domu, oświetlając nimi te części wnętrza, które chcesz wyróżnić.

Oświetlenie sufitu podwieszanego z kolei sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej luksusowe. Montaż sufitu podwieszanego i zainstalowanie w nim LED-ów przy użyciu odpowiednich materiałów można wykonać w każdym mieszkaniu, nawet będąc amatorem.

Efektowny sufit

Podświetlenie sufitu LED może być dobrą alternatywą dla zwykłych lamp i żyrandoli. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że póki co mało kto z niego korzysta, dlatego każdy, kto zobaczy podświetlony sufit w twoim mieszkaniu, na pewno zwróci na niego uwagę. Podświetlony sufit rozwiązuje także problem nierównomiernego oświetlenia, który pojawia się, kiedy jedna, często niewielka lampa zamontowana na środku pokoju ma za zadanie oświetlić całą przestrzeń w pomieszczeniu.

Spójrz na zdjęcie poniżej i zobacz, jaki efekt może dać podświetlenie sufitu.

Źródło: http://sufitypoland.pl/wp-content/uploads/2016/04/02bf87084c834d7fb2c694ac609e3ff1-1024x576.jpg
Źródło: http://sufitypoland.pl/wp-content/uploads/2016/04/02bf87084c834d7fb2c694ac609e3ff1-1024×576.jpg

Nietuzinkowe LED-y w łazience

Zastosowanie LED-ów w łazience może być zarówno dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Na poniższym zdjęciu zobaczysz przykład wzbogacenia wystroju łazienki dzięki taśmie LED zamontowanej w obudowie wanny. W swoim mieszkaniu możesz zrobić to samo i zamontować dwa włączniki światła: jeden dla głównego oświetlenia i drugi dla LED-ów podświetlających wannę. W ten sposób, kiedy będziesz chciał się zrelaksować, możesz włączyć tylko podświetlenie wanny, a to stworzy wyjątkowy nastrój.

Źródło: https://bathroomwarehousewinchester.com/wp-content/uploads/2016/08/bath-led-1024x678.png
Źródło: https://bathroomwarehousewinchester.com/wp-content/uploads/2016/08/bath-led-1024×678.png

Rozwiązaniem zorientowanym na funkcjonalność będzie z kolei zamontowanie oświetlenia LED nad lustrem lub wokół niego. Dobre oświetlenie sprawi, że wykonywanie porannego makijażu i innych czynności przed lustrem będzie przyjemniejsze i łatwiejsze.

Doświetlone półki

Trzymasz na półkach ważne przedmioty, które mają zostać zauważone? Jeśli tak, taśma LED zamontowana tuż nad półką świetnie je podkreśli, a dodatkowo nada pomieszczeniu cieplejszego i nowoczesnego klimatu. Z takim podświetleniem wyjątkowo dobrze wyglądają półki szklane, ponieważ szkło odbija część światła i może tworzyć ciekawe efekty świetlne. Niektóre półki, takie jak ta przedstawiona na poniższym zdjęciu, mają wbudowane diody LED, które podświetlają wszystkie krawędzie szklanej płyty. Wygląda to niezwykle efektownie.

Źródło: http://www.animadomus.com.pl/wp-content/uploads/2015/07/polki_led.jpg
Źródło: http://www.animadomus.com.pl/wp-content/uploads/2015/07/polki_led.jpg

Dodatkowe światło w szafie

Jak można sprytnie wykorzystać taśmę LED połączoną z czujnikiem ruchu? W sposób przedstawiony na zdjęciu poniżej.

Źródło: http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/34654/66267/dzg9ca7122fb8faec656991e529571d87e2.jpg
Źródło: http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/34654/66267/dzg9ca7122fb8faec656991e529571d87e2.jpg

Wystarczy zamontować taśmę LED w górnej części szafy na ubrania tuż nad wieszakami lub na drążku, a w pobliżu umiejscowić czujnik. Kiedy otworzysz drzwiczki, diody automatycznie się włączą, a tobie łatwiej będzie odnaleźć się w zakamarkach szafy.

Inna wersja oświetlenia blatów kuchennych

Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do kuchennych blatów oświetlanych taśmami z diod LED. Ale kto powiedział, że w tym celu można wykorzystać tylko taśmy? Jak widać na poniższym obrazku, równie dobrze sprawdzą się zwykłe oprawy sufitowe. Możesz wykorzystać oprawy okrągłe lub kwadratowe w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć oraz tego, które z nich będą lepiej komponować się z wnętrzem twojej kuchni.

Źródło: http://modny-dom.pl/wp-content/uploads/2016/02/oswietlenie-LED-punktowe-w-kuchni.jpg
Źródło: http://modny-dom.pl/wp-content/uploads/2016/02/oswietlenie-LED-punktowe-w-kuchni.jpg

Jaśniejsze schody

Schody bywają niebezpiecznym miejscem, szczególnie dla osób niedowidzących, starszych i dzieci. Aby łatwiej było się po nich poruszać, warto je oświetlić. Można to zrobić na kilka sposobów. Jeden z nich został przedstawiony na zdjęciu poniżej – można zamontować taśmy LED pod wystającą częścią stopnia. Można też umieścić taśmy u podstawy każdego ze stopni bądź wzdłuż schodów, na sąsiadującej ścianie. Rozwiązań jest wiele, a wybór zależy od twojej kreatywności i tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Oświetlenie LED będzie nie tylko ułatwieniem dla domowników, ale także elementem dekoracyjnym mieszkania.

Źródło: http://www.kolorowekable.net.pl/wp-content/uploads/2018/02/ta%C5%9Bma-rgb-led-schody.jpg
Źródło: http://www.kolorowekable.net.pl/wp-content/uploads/2018/02/ta%C5%9Bma-rgb-led-schody.jpg

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*