Innowacja w taśmach LED – LED SMD 5050 do domu i biura

LED SMD 5050

Współczesna technologia nie ma sobie równych, szczególnie w kwestii dynamicznego rozwoju, który umożliwia nam różnorodne oświetlenie pomieszczeń biurowych i wnętrz domowych. Taśmy LED, a w szczególności taśma LED SMD 5050, to jedno z nowszych rozwiązań dla domu, w który warto zainwestować z kilku istotnych powodów. Na samym początku chcemy zaznaczyć, że jest to taśma wielofunkcyjna pod kątem świetlnym. Może dawać światło ciepłe lub zimne, a także neutralne, w zależności od potrzeby. Ponadto światło jest tak intensywne, że nie musimy się martwić o inne jego źródła. Czy można chcieć czegoś więcej w oświetleniu ważnych miejsc w naszym domu?

Zalety taśm ledowych

Takich zalet jest bardzo wiele. Przede wszystkim sama technologia skupia się na tym, co najważniejsze: by dawać jasne światło, jednocześnie nie zużywając ogromnej ilości energii. Nie jest to oczywiście światło tak mocne, jak przy innych produktach z grupy LED, niemniej jednak jego intensywność jest wystarczająca, aby taśmy wzorowo spełniały swoją funkcję części dekoracyjnej. Mają w łatwy i tani sposób podkreślić różne miejsca w salonie oraz kuchni, dając dodatkowe, punktowe oświetlenie przestrzeni. Dodatkowo warto pamiętać, że jako taśmy, takie oświetlenia ledowe wyginają się pod dowolnym kątem i można tworzyć z nich różnorodne punkty świetlne. Często w domowych pomieszczeniach brakuje tego typu źródeł światła.

ml-tasma-rgb-150-diod-smd-5050-niewodoodporna-1-metr

Taśmy LED cechują się też zaskakująco długą żywotnością. Są zdalnie sterowane i można dokupić do nich pomocne urządzenia, takie jak różnego rodzaju sterowniki czy piloty naścienne. Dla wygody użytkownika mamy do czynienia także z pilotami zdalnymi, by z każdego miejsca móc kierować światłem pasków, także nowoczesnych pasków SMD 5050.

Specyfikacja taśmy SMD 5050

Taśmy SMD to taśmy stworzone dla dwóch rodzajów LEDów, zamkniętych w tworzywie sztucznym i zalanych żywicą epoksydową. W każdej części całości znajdują się po trzy diody, dzięki którym możliwe jest ustalenie, jakie światło ma świecić w danym momencie.

Pasek LED SMD dzieli się na dwa rodzaje, z czego, jak widać po początku artykuły, polecamy przede wszystkim 5050. Na rynku dostępny jest także pasek z mniejszą jasnością 3528, który nie jest tak innowacyjny jak ten pierwszy. Zwłaszcza, że światło SMD 5050 jest trzy razy jaśniejsze. W tym miejscu warto przytoczyć różnice w emitowanym świetle, by być pewnym swojego wyboru. Taśma 3528 emituje strumień o wartości zaledwie 5,5 lumena, natomiast taśma LED SMD 5050 aż 16,5 lumena. Już sama ta wartość powinna mieć znaczenie i pomóc w odpowiednim doborze.

Sterowniki i zmiana światła

Odpowiednie sterowniki dobrane to paska LED mogą umożliwić znacznie łatwiejszą obsługę, a co ważniejsze, umożliwiają zmianę barwy światła. Ustawienie ciepłej czy zimnej barwy zależy tylko od „nastroju” użytkownika. Ponadto można zmienić obydwa światła na neutralne, jeżeli obie połówki będą świeciły po równo. Istnieje kilka sterowników, które pozwalają na takie zmiany:

  • sterownik,
  • piloty naścienne,
  • piloty zdalne.

39255708581_d5a8745f9d_b

Ich działanie w dużej mierze opiera się na routerze Wi-Fi, który powinien być dołączony do zestawu sterownika. Dodatkowo można je podłączać pod urządzenie z systemem Android lub iOS, dzięki czemu można zdalnie zmieniać oświetlanie. Prostszy w obsłudze jest pilot, za pomocą którego zmienimy natężenie i ciepło światła, bez potrzeby użycia komórki czy tabletu. Piloty te mają zasięg działania w odległości do 30 metrów od taśmy ledowej.

Ciepłe i zimne światło – gdzie pasują najlepiej?

Skoro mowa o sterownikach, które zmieniają światło na ciepłe lub zimne, warto napisać o tym, czym różnią się te dwa rodzaje oświetlenia i które jest lepsze dla pomieszczeń w domu i biurze.

  • Ciepłe światło to przyjemna barwa, która przypomina żółte światło żarówki; można je zastosować we wszystkich prywatnych pomieszczeniach, na przykład w sypialni.
  • Zimne światło – kojarzy się ze światłem naturalnym, sprawdzi się dużo lepiej w biurach czy innych miejscach pracy.
  • Neutralne światło – dzięki tej opcji taśmę LED SMD 5050 można zamontować dosłownie wszędzie, ponieważ optymalnie spełni swoją rolę w każdych warunkach, zwłaszcza ze sterownikiem w komplecie.

Dzięki odpowiedniemu sterownikowi czy pilotowi, zmiana nie będzie problemem, a przyjemnością. To kolejna cecha, a nawet zaleta taśmy ledowej, która znacznie ułatwia rozmieszczenia światła w każdym pomieszczeniu.

Aranżacja pomieszczeń z użyciem taśm ledowych

Dlaczego warto wyposażyć się w taki rodzaj oświetlenia? Z kilku ważnych powodów. Nie tylko dlatego, że światło rewelacyjnie podkreśla niektóre pomieszczenia, ale też ze względu na cenę.

1200px-led_room_example_3

Tak naprawdę podświetlenie półki czy szafki sprawdzi się wszędzie, zwłaszcza w pokojach nowoczesnych i innowacyjnych. Technologia pozwala na nierównomierne, wręcz artystyczne podświetlenie szaf, szafek kuchennych lub blatów, a różnego rodzaju taśmy można poprowadzić nawet tuż przy podłodze. Dzięki zautomatyzowaniu, światło można zapalać zdalnie, dzięki czemu droga do łazienki czy innego pokoju jest jasno wytyczona i bezpieczna.

Ta technologia przekonuje coraz większą liczbę osób – i dobrze, ponieważ ledowe oświetlenie jest i będzie oświetleniem przyszłości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*