Po co w ogóle taki blog ?

Kilka słów na temat tego po co w ogóle powstał taki blog?

Naszą firmę tworzą ludzie, którzy związani z branżą elektryczną i oświetleniową są od ponad dziesięciu a nawet piętnastu lat. Przez tak długi okres czasu spotkaliśmy się z wieloma sytuacjami, problemami i dylematami związanymi z instalacjami i projektami, które należało rozwiązać. Wspólnie uznaliśmy, że dobrze by było opisać niektóre przypadki i dać ludziom wartość, dzięki której podejmą właściwe decyzje inwestycyjne.

Żyjemy w czasach, w których dostęp do informacji jest paradoksalnie zbyt wielki. Zanim powstał internet mogliśmy czerpać wiedzę tylko od osób z najbliższego otoczenia, które już coś przerobiły i mogą dać nam jakieś wskazówki. Jeżeli ktoś budował dom, stawiał halę magazynową lub realizował jakąkolwiek inną inwestycję musiał ufać osobom lub firmie, która to wykonywała, bo sam nie miał łatwego dostępu do fachowej wiedzy o usługach czy produktach.

Dziś dochodzi do sytuacji dokładnie odwrotnej, mamy tak wielki dostęp do informacji, że nie jesteśmy w stanie ich przetworzyć. Szybkie i agresywne czasy bombardują nas informacjami i reklamami dotyczącymi wszystkiego. Między tym wszystkim pojawia się wielu samozwańczych ekspertów, fachowców i firmy, które dziś powstają, a jutro się zamykają nie wytrzymując presji ze strony konkurencji. Bardzo łatwo można się „naciąć” i napotkać nieuczciwych wykonawców czy sprzedawców.

Nasze decyzje zakupowe i inwestycyjne podejmujemy targani reklamami i barwnymi opisami na bilboardach, w telewizji i w Internecie. Chciałbym, aby ten blog służył ludziom jako studium przypadków, jakie problemy można napotkać w danej inwestycji, jak je rozwiązywać oraz jakie materiały dobrać, aby zrobić to dobrze optymalizując koszty.

Wszystkie wpisy na tym blogu pochodzą z sytuacji realnych, wziętych z lat doświadczenia w naszej branży.

Życzę miłego czytania i czerpania korzyści z naszej fachowej wiedzy. Jeżeli napotkasz w swojej inwestycji problem, który nie był jeszcze opisany napisz do nas maila. Spróbujemy rzetelnie odpowiedzieć, aby Ci pomóc, a jednocześnie dostarczysz nam kolejny przypadek, który chętnie opiszemy na łamach naszego bloga.